top of page
KONKURSAS
TVARKARAŠTIS
2016 m. VERT. KOMISIJA
ANKSTESNI KONKURSAI

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salė

Rusnė Mataitytė

 

Rusnė Mataitytė, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, mokėsi pas žymius rusų smuiko mokyklos pedagogus Viktorą Radovičių, Valerijų Klimovą ir Igorį Bezrodną. Jiems vadovaujant ji tapo Davido Oistracho (1988 m.) bei Ludwigo Spohro (1991 m.) smuikininkų konkursų laureate, o vėliau su „Kaskadų“ fort. trio tapo J. Brahmso (2002 m.) kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoja. 1992 m. „Wiener Konzerthaus“ salėje su garsiu čekų smuikininku Josefu Suku grojo A. Dvořáko kamerinės muzikos koncerte. Vėliau R. Mataitytė ne kartą dalyvavo reikšminguose renginiuose: „Ost-West Musikfest“ (Austrija), „Bradva Festival“ (Jugoslavija), „Kaskados“ (Vokietija), „Gaidos“, „Klaipėdos pavasario“, „Permainų muzika“, „Iš arti“, „Pažaislio“ bei „Kristupo vasaros“ festivaliuose.

Atlikėja groja tradicinį smuiko repertuarą ir gilinasi į naujausią muziką. Jos įrašytas Rytų Europos kompozitorių kūrinių („Proudsound“, D. Britanija) bei Osvaldo Balakausko (ASV, D. Britanija; BIS, Švedija), Sadie Harrison ( NMC D. Britanija), Felikso Bajoro ( Naxos Vokietija), Ramintos Šerkšnytės ( LMIPC Lietuva), Lietuvių muzika smuikui solo (Kompozitorių sąjungos fondas) kompaktines plokšteles puikiai įvertino įvairių šalių kritikai.

Kaip solistė R. Mataitytė yra grojusi su simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje bei Jugoslavijoje. Kompozitoriai O. Balakauskas ir A. Martinaitis jai dedikavo koncertus smuikui, kuriuos ji atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. Su pastaruoju kolektyvu smuikininkė įrašė jai dedikuotą anglų kompozitorės Sadie Harrison koncertą smuikui ir kameriniam orkestrui.

R. Mataitytė daug dėmesio skiria ir kamerinei muzikai. Nuo 1997 m. ji yra „Kaskadų“ fortepijoninio trio, o nuo 2002m „Gaidos“ ansamblio narė, daug koncertavo su „Tate“ ansambliu D. Britanijoje. Su savo nuolatine partnere pianiste Margrit Julia Zimmermann smuikininkė 1997–2000 m. organizavo „Kaskadų“ festivalį Kaselyje (Vokietija), kuriame skambėjo Lietuvos kompozitorių muzika. Su „Kaskadų“ fort. Trio 2003 ( LMS) ir 2009 ( LMIPC) metais ji įrašė dvi kompaktines plokšteles, gastroliavo Rusijoje, Baltarusijoje,Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Lenkijoje ir Japonijoje.

Tarp reikšmingų R. Mataitytės pasirodymų – koncertai Oldboro ir Niuberio festivaliuose Anglijoje, San Paulo festivalyje ir „Carnegie Hall“ Niujorke (JAV). 2003 m. ji grojo įžymiojoje „St. John’s Smith Square“ salėje Londone. 2004 m. su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dalyvavo „Europamusicale“ festivalyje Vokietijoje ir koncertavo garsiausiose Berlyno, Miuncheno, Leipcigo salėse.

Nuo 2004 m. ji dėsto M. K. Čiurlionio nacionalinėje meno mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu yra profesorė.

bottom of page