top of page
KONKURSAS
TVARKARAŠTIS
2016 m. VERT. KOMISIJA
ANKSTESNI KONKURSAI

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salė

Justas Dvarionas

 

Garsaus 20 a. lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono anūkas Justas gimė Klaipėdoje. Nuo 2 metų muzikos namuose Justą mokė jo senelė, žinoma pianistė ir fortepijono profesorė Aldona Smilgaitė-Dvarionienė.

Jau vienuolikos metų Justas pasirodė esąs įgudęs atlikėjas su savitu muzikiniu identitetu, kai 1978 metais sėkmingai atstovavo savo šaliai tarptautiniame pianistų konkurse "Virtuosi per Musica di Pianoforte" Čekoslovakijoje. Iš šio renginio jis grįžo laureatu.

Nuolat tobulėjantis atlikėjo profesionalumas baigusį M.K. Čiurlionio meno mokyklą (mokytojo Aleksandro Jurgelionio klasėje) Justą paskatino studijoms Maskvos P.Čaikovskio vardo konservatorijoje, kurias jis baigė aukščiausiu įvertinimu. Po pirmųjų penkerių studijų metų, pasak Justo kuratoriaus a.a. profesoriaus Levo Vlasenkos, "atsiskleidus jo įgimtam talentui, Justas tapo neabejotinai brandžiu menininku".

Paskutiniais aspirantūros metais ir ją baigus Justo karjera klostėsi dar sėkmingiau. 1992 m. jis laimėjo pianistų konkursą "Viotti" Italijoje. Justas taipogi buvo pažymėtas tarptautiniame pianistų konkurse Porto (Portugalijoje) ir M.K. Čiurlionio konkurse Lietuvoje, po kurio žiuri pirmininkas Daniell Polack vertino: "Justas Dvarionas iš Lietuvos man paliko vieną didžiausių įspūžių. Dvariono grojimas labai individualus".

Justas daug dėmesio skyrė savo profesinių įgūdžių tobulinimui daugelyje tarptautinių seminarų ir meisterklasių, kur jis mokinosi pas prof. Vladimir Feltsman, prof. Vladimir Ashkenazy,

prof. Lev Natochenny, prof. Dmity Bashkirov, prof. Lazar Berman, prof. Peter Eicher, prof. Igor Lazko, prof. Irina Edelstein, prof. Genrietta Mirvis ir prof. Bernard Ringeisen.

Vėliau Justas kelissyk sėkmingai koncertavo Pučinio teatre Merane (Italijoje), kur vietos muzikos kritikų buvo įvertintas kaip išskirtinis talentas. Justas taip pat nekartą dalyvavo muzikos festivalyje "Meranofest" (kuriame, beje, laimėjo "Solinio rečitalio premiją"). Kartu su įvairiais orkestrais ir solo jis yra koncertavęs Bulgarijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čekijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Peru, Austrijoje, Japonijoje ir t.t.

Šiuo metu Justas daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse, aktyviai veikia šalies kultūriniame ir muzikiniame gyvenime — dalyvauja respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri, dėsto Vytauto Didžiojo Universitete Kaune ir nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje (jo mokiniai nekartą tapo prestižinių tarptautinių konkursų nugalėtpojais), o 2009-2011 buvo ir Showa Universiteto Tokijuje (Japonija) vizituojantis profesorius.

Justas Dvarionas aktyviai dalyvauja keletos tarptautinių muzikinių organizacijų veikloje bei yra EMCY (European Music Competitions for Youth) viceprezidentas.

Be to Justas aktyvus ir pilietinėje – visuomeninėje veikloje.

Pastaraisiais metais Justas Dvarionas koncertavo, dėstė ir dalyvavo konkursų žiuri keturiuose kontinentuose: Europoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje ir Azijoje.

 

bottom of page