top of page
KONKURSAS
TVARKARAŠTIS
2016 m. VERT. KOMISIJA
ANKSTESNI KONKURSAI

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salė

Donaldas Račys

 

Donaldas Račys gimė Šiauliuose, kur ir pradėjo mokytis groti fortepijonu. Mokslus tęsė M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. E. M. Šernienės ir A. Jurgelionio klasėse). Dar būdamas moksleivis, Donaldas tapo daugelio respublikinių, tarprespublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu. Paminėtini Usti nad Labem (1982 m., I premija), Jaunųjų atlikėjų konkursas Vilniuje (1987 m., I premija), Tarprespublikinis pianistų konkursas Rygoje (1987 m., III premija).

1987‒1993m. Donaldas studijavo Maskvos P. Čaikovskio valstybinėje konservatorijoje, kur sėmėsi žinių iš prof. V. Kastelskyj bei prof. L. Dedovos.

Magistro studijas baigė Vilniuje, Lietuvos Muzikos akademijoje, prof. P. Geniušo klasėje.

Pianistas ne kartą koncertavo Vokietijos, Italijos, Danijos, Rusijos klausytojams, su Lietuvos kameriniu orkestru darė įrašus Lietuvos radijui, Sankt Peterburge surengė rečitalį Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atstatymo proga.

Donaldui du kartus buvo skirta valstybinė Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerijos stipendija koncertinei veiklai. Solinės ir kamerinės muzikos atlikėjas dažnai koncertuoja su ilgalaikiais scenos partneriais: smuikininku Andriumi Gudaičiu ir dainininke Saule Šeryte.

D. Račys dažnai veda fortepijono meistriškumo pamokas, yra kviečiamas būti respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri nariu.

Šiuo metu dirba M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.

 

bottom of page