top of page

GIVE Music a FUTURE

Atgal

Projektas

Kontaktai

Atlikėjai

EMCY
Projekto „GIVE MUSIC A FUTURE“ lyderis – EMCY
 

EMCY (Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga) – tinklas, jungiantis per penkiasdešimt nacionalinių bei tarptautinių jaunimo muzikos konkursų visoje Europoje.

1970 metais įsikūrėme Briuselyje. Siekdami koordinuoti, plėtoti ir puoselėti muzikinių konkursų sistemą, šiuo metu aprėpiame beveik trisdešimtį šalių nuo Portugalijos iki Rusijos, nuo

Norvegijos iki Makedonijos. Kasmet tūkstančiai jaunųjų muzikantų (iki 25 metų amžiaus) dalyvauja mūsų konkursuose, vykdomi projektai pasiekia klausytojus visoje Europoje.

EMCY atstovauja muzikos konkursams visame pasaulyje, užtikrindama savo narių ryšį, skatina juos dalintis pedagogine, muzikine patirtimi. Taikydami kokybės standartus, užtikriname konkursų skaidrumą, padedame naujiems konkursams suformuoti tikslus ir siekti rezultatų.

Mes tikime, kad muzikos konkursai skatina meilę muzikai. Daugeliui tai – pirmos pasirodymo publikai akimirkos, galimybė groti drauge ansamblyje arba praplėsti įprastinį repertuarą. Dalyvavimas konkursuose ugdo pasitikėjimą savimi, išmoko valdyti įtampą, motyvuoja tobulėti. Tikime, kad jaunus žmones įkvepia nauja interpretacijų patirtis, negirdėtų kūrinių atradimai, kad dalyvaudami konkursuose jie susidraugauja su skirtingų kultūrų kolegomis.

EMCY skatina savo narius konkursus laimėtojus: rengia jiems gastroles bei koncertus, siunčia į meistriškumo kursus. Vienas mūsų kuruojamų projektų yra Euroradijo jaunimo koncertas: kasmet vis kitame Europos mieste rengiamas aukšto lygio koncertas, kuriame keli perspektyvūs laimėtojai turi galimybę groti su orkestru, o jų pasirodymus visame žemyne transliuoja Europos transliuotojų sąjunga (EBU). Mes dirbame visų dalyvių, visų jaunųjų atlikėjų labui. Nemanome, kad konkursai yra mokymosi proceso pabaiga – mūsų akimis, tai tik pradžia.

Kaip pelno nesiekianti organizacija, registruota pagal Vokietijos įstatymus, EMCY yra remiama Europos Komisijos. Mums vadovaujanti tarptautinė valdyba renkama kas ketverius metus Generalinėje asamblėjoje. EMCY būstinė yra Miunchene (Vokietijoje).

 
Dvariono fondas
Projekto „GIVE MUSIC A FUTURE“ dalies Lietuvoje organizatoriai
 
Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas 

 

Fondas Lietuvoje veikia daugiau kaip dvidešimt metų. Fondas puoselėja lietuvių muzikos klasiko Balio Dvariono palikimą bei skatina jaunimo meninę saviraišką ir kultūrinę veiklą. Fondo veiklos sąraše Nacionalinių ir tarptautinių Balio Dvariono konkursų, koncertų jauniesiems konkursų laureatams, kasmetinio Tarptautinio jaunųjų menininkų seminaro „Gintarinė svetainė“ organizavimas. 

Fondo veiklos rėmėjais yra ir žymūs pasaulio muzikai Vladimir Ashkenazy, David Geringas, šviesios atminties talentai Yehudi Menuhin, Mstislav Rostropovič, Lazar Berman.

„The Flying Gorillas“
 

Kompanija įkurta 1997 m. Susanos Garcíos ir Nigelo Warracko iniciatyva ir augo iš troškimo sukurti naująjį šokį lydimą gyva muzika vaikams, tokį, kuris yra įdomus ir smagus, atliekamas Europietišku stiliumi su ne europietiškų kultūrų priemaišomis

Nuo 1997 iki 2006 m. pagal Didžiosios Britanijos menų tarybos kelionių programą mes rengėme įvairius šou Didžiosios Britanijos teatruose, mokyklose ir neįprastose erdvėse, tokiose kaip kalėjimas, ligoninės ir kaimelių salės.

Su Britanijos taryba mes vykdėme keletą projektų Pietų Indijoje ir Šri Lankoje, kaimelio vaikų teatre Keraloje, Jaunų kurčių žmonių centre Tamil Nadu, kaimo vietovėse ir Dalit genčių zonose (seniau žinomos kaip „neliečiamieji“) su Trichur dramos mokykla Kolkatoje (Calcutta).

Nuo 2007 iki 2012 m. mes pagal Europos sąjungos kultūros programą su pasirodymais keliavome Didžiojoje Britanijoje, Rumunijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Turkijoje ir Jordanijoje.  

Nuo 2012 m. mes dirbome su vaikais, jaunimu, pagyvenusiais žmonėmis ir Keliautojais Vakarų Londone (Kensingtone, Hamersmite ir Vestminsteryje) pagal DIDŽIĄJĄ Bendruomenių siekimo programą. 

Visuose „Flying Gorillas“ šou prieš atlikimą vyksta workshop'as, kurio metu iki 30 vaikų išmoksta, įgunda ir parepetuoja įdomųjį finalą. Jie sėdi priekinėje teatro žiūrovų eilėje, o paskui persikelia į sceną, kurioje jie pasirodo drauge su profesionalais.

Gorillas
Natų knygynas
VšĮ Natų knygynas
 
Viešoji įstaiga Natų knygynas, įsteigtas 2001 m., yra vienintelis natų knygynas Lietuvoje. Be natų pardavimo įstaiga užsiima įvairių nacionalinių ir tarptautinių edukacinių renginių vaikams ir jaunimui organizavimu, kas patraukia įvairios auditorijos dėmesį, ypač studentų ir moksleivių. Tarp neseniai įvykusių ir artėjančių įstaigos organizuojamų renginių – Antipiratavimo projektas (multifunkcinis turas, kurio metu taip pat buvo skaitomos paskaitos, įvairiose Lietuvos mokyklose), Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, Tarptautinis B. Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas, įvairūs koncertų ciklai Vilniuje, Kaune ir Palangoje, Tarptautinis Jascha Heifetz smuikininkų konkursas, Tarptautinis S. Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas ir  naujas Tarptautinis Virgilijaus Noreikos vardo dainininkų konkursas. Dėl įstaigos suinteresuotumo plėtojant Lietuvos kultūrą, ji noriai prisideda vykdant tarptautinius kultūrinio bendradarbiavimo projektus ir šiuo metu yra Erasmus Plus programos bendrafinansuojamo International net_works + projekto partnerė, taip pat, tarptautinio projekto „Give Music a Future“ partnerė. Be to, Viešoji įstaiga Natų knygynas yra muzikos atlikėjų duomenų bazės kurėja ir savininkė.
bottom of page