Aistė Dvarionaitė

 

Aistė Dvarionaitė – ketvirtos muzikantų kartos atstovė

 

Aistė  Dvarionaitė  gimė  į  pasaulį  kupiną   muzikinių  garsų,  kadangi  ji  kilusi  iš  vienos  garsiausių  muzikantų dinastijų Lietuvoje - Dvarionų dinastijos.  Abu jos seneliai iš tėčio pusės buvo fortepijono profesoriai Vilniaus muzikos akademijoje ir ne tik:  senelis  Balys  Dvarionas  buvo  taip  pat žinomas kompozitorius ir Filharmonijos simfoninio orkestro dirigentas. Aldona  Dvarionaitė,  Aistės teta,  buvo  žinoma  pianistė,  ypač vertinta Lenkijoje. Aistės brolis Justas yra pianistas. Jis taip pat  yra  dabartinis  EMCY  vice-prezidentas  –  tai  daugiau  kaip  penkiasdešimties  tarpautinių  ir    nacionalinių  Europos muzikinių konkursų jaunimui tinklas.

Aistės  tėtis  Jurgis  Dvarionas  yra gerai  žinomas  smuiko  profesorius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Prof. Jurgis Dvarionas  buvo  išugdytas  Prof. Boris  Belenky Valstybinėje Maskvos konservatorijoje, kuris buvo išmokytas kito žinomo profesoriaus, smuikininko Lev Zeitlin. Zeitlin buvo  labai  garsaus  Leopold Auer  –  geriausio visų laikų smuiko mokytojo – mokinys.  Nieko  keisto,  kad Aistė  seka  savo  šeimos  pėdomis  į puoselėja  geriausias  profesionalios  smuiko mokyklos tradicijas.

 

Smuiku griežė nuo ketverių metų

 

Aistės   mokymasis  prasidėjo   kai  jai   buvo  tik  ketveri  metai.  Palaipsniui  Aistė  pradėjo  groti  su  įvairiais  Lietuvos   ir tarptautiniais orkestrais, jau nuo šešerių metų groti rečitalius. Būdama dar studentė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje,   vėliau   Lietuvos   muzikos  ir  teatro   akademijoje,   ji  mokėsi   meistriškumo  vadovaujant  daugeliui  garsių smuikininkų:  Prof. Zenon Brzewski, Prof.  Alexander Fisher, Prof. Marina Jashwili, Prof. Wolfgang Marschner, Prof. Sergey Kravchenko.

 

„Muzika yra mano gyvenimo esmė“

 

Aistė   dalyvavo  eilėje   tarptautinių  projektų   ir  mokino  tarptautiniuose seminaruose Rusijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje ir Ispanijoje. Taip  pat  ji  grojo  solo su  Minsko  kameriniu,  Lietuvos  kameriniu, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kameriniu orkestrais ir  dalyvavo Europos ture su Junges Stuttgarter Bach ansambliu.

 

Aistė Dvarionaitė pakeri klausytojus savo grojimo šiluma ir elegancija taip pat aukščiausio meistriškumo  frazavimo lygiu. „Muzika  yra  mano  gyvenimo  esmė“   -  sako  Aistė.  Vėlyvais  2008  metais,  menininkė  kartu  su savo šeima apsigyveno Londone, kur ji tęsia savo profesinę karjerą ir dalijasi mokymo malonumu su talentingais vaikais ir studentais.