Registracija iki / Deadline
sausio 31 January
balandžio 23-30 April
2016
Prizinis fondas 26 000 EUR Prize fund
X tarptautinis
Balio Dvariono
jaunųjų pianistų
ir smuikininkų
konkursas
2016 m. smuikininkų vertinimo komisija
Pavel Berman (Italija)
Pavelas Bermanas atkreipė į save dėmesį tarptautiniu mastu kai laimėjo Pirmąją premiją ir Aukso medalį Tarptautiniame smuikininkų konkurse Indianapolyje 1990 m.
Pavelas Bermanas, gimęs Maskvoje, studijavo Čaikovskio konservatorijoje ir 1992 metais išvyko studijuoti su Dorothy DeLay ir Isaacu Sternu į Juilliardo mokyklą Niujorke.
Bermanas pasirodė kaip solistas arba dirigentas su tokiais orkestrais kaip Italian Virtuosi, Maskvos Virtuosi, Mantua kamerinis orkestras, Haydno ir Bolzano orkestras, Toscanini Parmos simfoninis, Veronos simfoninis orkestras, Genujos teatro orkestras, Turino RAI orkestras, Venecijos La Fenice orkestras, Santa Sesilijos orkestras, Maskvos simfoninis orkestras, Prahos filharmonijos orkestras, Prahos simfoninis, Rumunijos nacionalinis radijo orkestras, Portugalijos nacionalinis simfoninis orkestras, Liverpulio karališkasis filharmonijos, Lisabonos teatro, Wurtembergische filharmonijos orkestrai, Staatskapelle Dresden, Berlyno simfoninis, Vilniaus simfoninis, Indianapolio simfoninis, Atlantos simfoninis, Dalaso simfoninis, Pekino filharmonijos ir kitais orkestrais.
Jurgis Dvarionas (Lietuva)
Jurgis Rimas Dvarionas su pagyrimu baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją (1965 m.) ir aspirantūrą (1969 m.). Nuo 1969 m. pradėjo dirbti Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. 1973 m. Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje apsigynė disertaciją „Lietuvių kompozitorių smuiko koncertai“, už kurią Mokslo Taryba suteikė menotyros kandidato laipsnį. Yra šešių pianistų ir stygininkų mokslinių-metodinių konferencijų (1975–1985 m. m.) organizatorius bei pranešimų tezių sudarytojas ir redaktorius. 1981 m. suteiktas docento mokslinis vardas. Nuo 1983 m. yra Lietuvos kompozitorių sąjungos narys. Buvo LKS kritiku, muzikologų sekcijų pirmininku bei valdybos nariu. Yra publikavęs per šimtą recenzijų ir straipsnių. 1992 m. suteiktas profesoriaus mokslinis vardas.
Jurgis Rimas Dvarionas tris dešimtmečius (1965–1995 m.m.) daug koncertavo Europos šalyse, JAV, buvusioje Sovietų Sąjungoje. Yra išleidęs eilę plokštelių bei įrašęs savo atliekamų kūrinių Vilniaus, Maskvos, Varšuvos, Niujorko, Madrido radijo stotyse. Yra lietuvių kompozitorių kūrinių smuikui pirmasis atlikėjas ir redaktorius, daugelio transkripcijų smuikui ir fortepijonui autorius.
Michal Grabarczyk (Lenkija)
Virš trisdešimties metų Michałą Grabarczyką (gimęs 1947 m.) su Poznane siejo stiprūs ryšiai. Baigęs Maskvos konservatoriją, profesoriaus Dmitrijaus Ciganovo klasę, jis ilgus metus dirbo Poznanės muzikos akademijos profesoriumi. Po studijų baigimo jis derino mokytojo darbą su aktyvia koncertine veikla (koncertai ir rečitaliai įvairiausiose pasaulio salėse). Laimėjęs Wieniawskio konkurse, jis dalyvavo ir tapo Tarptautinio Jacques Thibaud konkurso laureatu (sidabro medalis) bei Nicolo Paganini konkurso Genujoje prizininku (3-ia premija). Išleido keletą įrašų (tame tarpe ir Henryko Wieniawskio Kaprisus op. 10), taip pat įrašinėjo su radiju bei televizija. Būdamas Henryko Wieniawskio Poznanės muzikos asociacijos tarybos nariu, jis dirba daugelio vertinimo komisijų nariu.
Sergey Kravchenko (Rusija)
Maskvos valstybinės P. I. Čaikovskio konservatorijos profesorius Sergėjus Kravčenko gimė 1947 m. 1965 m. jis baigė žymią Stoliarskio muzikos mokyklą Odesoje ir įstojo į Maskvos konservatoriją. Jo mokytoju buvo pasaulinio garso smuikininkas – Leonidas Koganas.
Sergėjaus Kravčenko koncertinė karjera prasidėjo po to kai jis tapo Paganini konkurso Ženevoje prizininku (1969 m.). Vėliau jis tapo J. Thibaut konkurso Paryžiuje (1971 m.) ir Styginių kvartetų konkurso Lježe, Belgijoje nugalėtoju (1972 m.).
Sergėjus Kravčenko intensyviai koncertavo Rusijoje ir užsienyje. Jis griežė ir vedė meistriškumo kursus Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Italijoje, Japonijoje, Taivane, Pietų ir Šiaurės Korėjoje, Jugoslavijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Brazilijoje, Suomijoje, Izraelyje, JAV ir Australijoje.
Nuo 1972 m., jis dėsto smuiko specialybę Maskvos Čaikovskio konservatorijoje, kur jis pradėjo dirbti būdamas Leonido Kogano asistentu, o paskui tapo pilno etato profesoriumi. Nuo 1996 iki 2001 metų jis buvo Orkestro fakulteto dekanu.
Daug jo studentų yra tarptautinių konkursų laureatai: V. Igolinskij, V. Mulova, A. Lukirskij, S. Krylovas, A. Halapsis, I. Gaisinas, A. Kaganas, J. Ko, N. Sachenko, A. Stepanenko, E. Stembolsky, O. Shurgotas, N. Kozhuharas ir kiti.
František Novotny (Čekija)
Frantisekas Novotny gimė 1964 m. Znoime Čekoslovakijoje. Jis studijavo smuiko specialybę Brno konservatorijoje ir Janačeko muzikos ir atlikimo menų akademijoje. Papildomai jis tobulinosi meistriškumo kursuose su Zacharu Bronu ir Viktoru Tretjakovu. Smuikininkas su didžiausiu pasisekimu dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje konkursų tiek gimtoje šalyje, tiek svetur, tame tarpe ir Čaikovskio konkurse, Prahos pavasario konkurse bei Paganini premijos konkurse. Nuo 1987 iki 1995 m. jis buvo pagrindiniu Valstybinio filharmonijos orkestro solistu Brno. Šiuo metu jis yra pagrindinis Prahos kamerinio orkestro solistas ir Janačeko muzikos ir atlikimo menų akademijos smuiko specialybės docentas. Jis koncertavo daugelyje žymiausių Europos, Japonijos ir JAV garsiausių scenų, įskaitant Carnegie Hall. Frantisekas Novotny įrašinėja su garsiausiomis įrašų kampanijomis ir, nuo 2001 m., bendradarbiavo su vienu didžiausių Japonijos televizijos tinklų.
Eszter Perenyi (Vengrija)
Eszter Perényi savo studijas baigė F. Liszto muzikos akademijoje, Budapešte 1967 metais. Ji dėstė akademijoje nuo 1975 m. 1998 m. tapo profesore ir Styginių instrumentų skyriaus vedėja.
Jos studentai sėkmingai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Jos mokinių sąraše – Péteris Somogyi, Barnabás Kelemenas, Katalin Kokas, Ádámas Banda, Ernő Kállai ir kiti.
Profesorė Perenyi vedė meistriškumo kursusVengrijoje (Budapešte ir kituose miestuose), Kinijoje (Pekine, Šanchajuje, Tiandzine), Madride, Briuselyje, Amsterdame, Izraelyje, 2012 m. buvo Tokijo kviestine profesore.
Ji taip pat reguliariai kviečiama į Tarptautinę vasaros akademiją Praha–Viena–Budapeštas.
Prof. Perényi yra dažna svarbių atlikėjų muzikos konkursų vertinimo komisijų narė (pvz. Menuhino konkursas Didžiojoje Britanijoje, Kreislerio konkursas Poznanėje, Szigeti-Hubay konkursas Budapešte, Jampolskio konkursas Maskvoje, Osakos kamerinės muzikos konkursas.
Profesorė Perényi pasirodo kaip atlikėja solo ir kamerinės muzikos ansamblių sudėtyje įvairiose viso pasaulio šalyse ir taip pat Vengrijoje. Miklósas Perényi, Jenő Jandó, Dénesas Várjonas, Ilona Prunyi, Gyula Kissas, Rohmannas Imre yra vieni jos kamerinių ansamblių partnerių.
Petras Radzevičius (Lietuva)
Petras Radzevičius 1956 m. baigė Kauno dešimtmetę muzikos mokyklą (dabar – J. Naujalio menų gimnazija). 1956–1962 m. studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). 1967–1968 m. stažavosi pas Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos profesorių Evgenijų Strachovą. 1974–1975 m. stažavosi Berlyno H. Eisler aukštojoje muzikos mokykloje. 1960–2010 m. griežė Lietuvos kameriniame orkestre (altų grupės koncertmeisteris).
1962–2012 m. dirbo M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoju (nuo 1994 m. mokytojas ekspertas). Nuo 1963 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Styginių instrumentų katedros dėstytojas, 1978 m. – docentas, nuo 1987 m. – profesorius, Styginių instrumentų katedros vedėjas.
1962 m. tarptautiniame altininkų konkurse Helsinkyje iškovojo laureato vardą (II vieta).
Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Balkanų šalyse. Su Lietuvos kameriniu orkestru koncertavo JAV, Egipte, Pietų Afrikos Respublikoje, Japonijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, įvairiose Europos šalyse.