top of page

Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas

 
Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas Lietuvoje veikia daugiau kaip dvidešimt metų. Fondas puoselėja lietuvių muzikos klasiko Balio Dvariono palikimą bei skatina jaunimo meninę saviraišką ir kultūrinę veiklą.

Fondo veiklos rėmėjais yra ir žymūs pasaulio muzikai Vladimir Ashkenazy, David Geringas, šviesios atminties talentai Yehudi Menuhin, Mstislav Rostropovič, Lazar Berman.


Keletas pagrindinių Balio Dvariono labdaros ir paramos fondo veiklos krypčių:

 

   Tarptautinis jaunųjų talentų seminaras „Gintarinė svetainė“ Palangoje

Seminaro metu jauniesiems Lietuvos talentams suteikiama unikali proga neišvykstant iš Lietuvos pasidordyti pasaulyje žinomiems ir patyrusiems pedagogams. Kasdieną vyksta koncertai koncertai visame pajūrio regione – tai ir puiki sceninės praktikos galimybė jauniesiems, o taip pat ir graži muzikinės sklaidos tradicija. Pastaraisiais metais seminare dėstė profesoriai iš Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Šį renginį ne kartą dalinai yra parėmusi Lietuvos Kultūros Taryba.

         Mstislav Rostropovich: „Puiki idėja – jaunų muzikantų seminaras Palangoje“.

         „Gintarinė svetainė“ 1995

 

   Nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas

Bene visi iškilūs Lietuvos pianistai ir stygininkai pirmuosius žingsnius į pripažinimą žengė šiame renginyje, o kadangi konkurse dalyvauja visų Lietuvos muzikos bei meno mokyklų mokiniai,  pastebimi ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų mokyklų talentingi vaikai ir mokytojai. Tai vienintelis Lietuvoje šalies  konkursas – tarptautinės Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) narys: organizaciniame, kūrybiniame ir vertinimo komisijos darbe prisilaiko EMCY kokybės reikalavimų ir pritaiko geriausią Europos muzikinių tradicijų patirtį. Talentingiausiems Lietuvos jauniesiems muzikams sudaromos sąlygos pasirodyti mūsų krašto ir užsienio koncertinėse scenose, tobulintis meistriškumo seminaruose. Konkursą dalinai remia Švietimo ir mokslo ministerija.
Balio Dvariono konkurso globėja JE Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

      Jaunųjų talentų koncertai Lietuvoje ir užsienyje.

Į savo specialybę nuo mažumės besigilinantiems jauniesiems atlikėjams labai svarbu turėti sceninio pasirodymo praktiką ir galimybes. Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas kartu su EMCY organizuoja ir remia tokius koncertus. Koncertai vyko ir mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių salėse, o Lietuvos jauniesiems atlikėjams pavyko organizuoti pasirodymus Vokietijoje, Austrijoje, Norvegijoje, Ukrainoje, Lenkijoje. Tarptautinio Balio Dvariono konkurso laureatams iš Lietuvos, Latvijos ir Japonijos kartu su EMCY ir Nacionaline Filharmonija surengėme koncertą, kuriame atlikėjai grojo kartu su Lietuvos Nacionaliniu Simfoniniu Orkestru.

Yehudi Menuhin: “Tai gali būti tik geri žmonės. Tokiu būdu jie ruošia geresnę ateitį.

Aš nuoširdžiai linkiu jums sėkmės.“ 1997, „Gintarinė svetainė“

 

  • Lietuvos kompozitorių muzikos sklaida.

Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas skatina Lietuvos kompozitorių kūrybos sklaidą, steigia prizus už

šios muzikos atlikimą konkursuose, platina gaidas.

 

 

Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas gyvuoja palaikomas geranoriškų savanorių,

daiktinės ir paslaugų teikimo, stipendijų ir kitos finansinės paramos dėka. Aukos nėra apmokestinamos ir gali būti pervestos tiesiogiai į nurodytą sąskaitą:

 

Įmonės kodas: 192011537

Sąskaita: LT617044060001360492

Adresas: Gedimino prospektas 33/ 17-8, Vilnius, Lietuva

 

2 procentų gyventojų pajamų mokestis taip yra svarbus fondo metinių pajamų šaltinis.

 

 

bottom of page