sale03.jpg

TARPTAUTINIS

VIRGILIJAUS NOREIKOS VARDO DAINININKŲ KONKURSAS

2017 m. Rugsėjo 16–22 d.

Vilnius, Lietuva

Tarptautinio Virgilijaus Noreikos vardo dainininkų konkurso

VERTINIMO KOMISIJA 2017

Rudolf Piernay (Vokietija)

Profesorius Rudolfas Piernay pradėjo savo muzikos studijas labai jauno amžiaus, mokėsi Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Berlyne. Tuomet Vokiečių akademinė mainų tarnyba jam paskyrė stipendiją (DAAD), kurios dėka jis galėjo mokytis Karališkojoje muzikos akademijoje ir Guildhall muzikos ir dramos mokykloje. Jis studijavo vokalą, fortepijoną ir dirigavimą bei laimėjo keletą pagrindinių apdovanojimų. Jo vokalo mokytojais buvo prof. Harrys Gottschalkas Berlyne, Joy Mammenas, Waltheris Gruneris ir Lucie Manén Londone, Cornelius L. Reidas Neiujorke ir Pierre'as Bernac'as Anglijoje ir Prancūzijoje, su kuriuo jis studijavo prancūzų repertuarą.

 

Jis pasirodė rečitaliuose ir oratorijose Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, JAV, Kanadoje, Pietų Amerikoje, Egipte, Islandijoje, Airijoje, Lietuvoje, Sibire, Singapūre, Malaizijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.

 

Didžiojoje Britanijoje jis dirbo su Čelsio operos grupe, Naujojoje operos kompanijoje, Park Leino grupėje ir turėjo kelias tiesiogines transliacijas BBC. Užsienyje jis įrašinėjo Prancūzijos, Vatikano, Rias Berlyno, Brėmeno, Bayerischer Rundfunk, Norddeutscher Rundfunk, Südfunk Stuttgart, Islandijos, Telefis Éireann ir Naujosios Zelandijos radijams.

 

Prof. Piernay dainuoja aštuoniomis kalbomis. Jo oratorijų repertuare visos pagrindinės boso partijos, jų kiekis nuolat didėja. Jo rečitalių darbas, kuriuose specializuojasi, apima visą repertuarą. Jis taip pat patyręs chorų dirigentas.

 

Nuo 1974 m. jis buvo Guildhall muzikos ir dramos mokyklos dainavimo profesorius, kur jis vedė pamokas apie vokiečių repertuarą ir vokalo pedagogiką. Europoje ir už jos ribų jis yra vertinamas mokytojas, jam teko vesti meistriškumo kursus Aliaskoje, Naujojoje Zelandijoje. Jis tapo Guildhall muzikos ir dramos mokyklos dėstytoju 1981 m. (FGS), o 1990 m. tapo Karališkos muzikos akademijos docentu (ARAM). Nuo 1991 m. jis dalijo savo laiką tarp Vokietijos, kur dirbo Hochschule für Musik Mannheim dainavimo profesoriumi ir Londono. Nuo 1992 iki 1993 m. jis buvo kviestinis profesorius Hochschule für Musik Detmold.

 

Per pastaruosius metus jis plėtė savo mokymo veiklą įterpdamas į darbotvarkę reguliarius JAV vizitus, ir dabar jis dažnas kviestinis profesorius keletoje garsių vasaros mokyklų ir operos mokymuose, įskaitant Steans institutą Ravinia festivalį, Čikagos lyrinės operos centrą amerikos atlikėjams, Hiustono didžiosios operos studiją ir Lindemann jaunų atlikėjų tobulėjimo programą (Metropolitano operą Niujorke). Daug jo dabartinių ir praeities studentų šiuo metu yra garsūs solistai viso pasaulio operos scenose bei dėsto. Daugelį metų profesoriaus Piernay mokiniai buvo konkursų laureatai pačiuose prestižiškiausiuose konkursuose.

Biography from http://www.gsmd.ac.uk/ 

 

 

Konkurso organizatoriai:

Lietuvos muzikos ir teatro akademija

VšĮ Natų knygynas

Konkurso pagrindiniai rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos kultūros ministerija

  • Facebook - Black Circle

Kontaktai:

info@ipmc.lt

+37067707044