top of page

 

Registracija į konkursą baigiasi 2018 m. sausio 15 d.               

Toms Ostrovskis (Latvija)

 

Toms Ostrovskis fortepijono studijas pradėjo Emils Darzins muzikos mokykloje. Aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vengrijoje ir Japonijoje bei laimėjo ne vieną prizą. 2002 m. jis įstojo į Jāzeps Vītols Latvijos Muzikos Akademiją ir gavęs stipendiją tesė studijas Guildhall Muzikos ir Teatro universitete pas Ronan O'Horą, kur įgijo magistro laipsnį bei instrumentuotės diplomą. Nuo 2005 m. iki 2007 m. jis priklausė studentų atstovybei ir dirbo prie savo mokslinio darbo, analizuodamas fortepijono mokymosi metodus.

Studijuodamas Toms Ostrovskis dalyvavo daugybėje tarptautinių konkursų ir masterklasų Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Prancūzijoje. Mokėsi pas žymius atlikėjus-pedagogus, tokius kaip David Dubal, Joseph Banowetz, Christopher Elton, Joan Havill, Sergey Babayan, Karl Kemmerling, John O'Conor ir t.t. Toms dalyvavo Liepajos pianistų festivalyje ir grojo kartu su Latvijos simfoniniu orkestru, Liepajos simfoniniu orkestru, Buharesto Radio orkestru, Sydcap simfoniniu orkestru, St. John’s kameriniu orkestru, Guildhall simfoniniu orkestru, London City University simfoniniu orkestru ir kitais orkestrais. Jis tapo Europos Radio konkurso „New Talent“ (Buharestas) finalistu ir Guildhall konkurso auksinio medalio nugalėtojas (Londonas), 3 vietą užėmė tarptautiniame Jazeps Vitols pianistų konkurse (Latvija),apdovanotas „Myra Hess“ nominacija ir Yamahos nugalėtojas, kurios pagrindinis prizas buvo Didžiosios Britanijos Kemble stipendiją.

Nuo 2007 m. Toms Ostrovskis Jāzeps Vītols Latvijos Muzikos Akademijos fortepijono skyriaus dėstytojas. Jis aktyvus “Amber Coast Artists” ansamblio narys ir nuolatinis dalyvis įvairiausiuose solo bei kamerinės muzikos projektuose Latvijoje ir užsienyje. Toms Ostrovskis yra padaręs nemažai įrašų su Latvijos Radijas 3 „Klasika“. Nuo 1998 m. Latvijos Fortepijono dėstytojų asociacijos narys (tarybos narys nuo 2010 m.), reprezentuoja Latviją EPTA festivaliuose ir konferencijose visoje Europoje. Nuo 2007 m. aktyviai įsitraukė į Icon (Inovatyvi Konservatorija) projektą.

 

 

Stasys Vainiūnas

 

Stasys Vainiūnas (1909-1982) garsus muzikos kūrėjo ir atlikėjo darbais. Kompozitorius priklauso Balio Dvariono ir Antano Račiūno kartai, šių kompozitorių reikšminga kūrybos dalis atsirado dramatiškų istorinių permainų laikotarpiu.

Stasys Vainiūnas kūryboje ypatingą dėmesį skyrė fortepijonui, su šiuo instrumentu susiję reikšmingiausi kūrybiniai laimėjimai. „Mažąja vabzdžių siuita“ kompozitorius išgarsėjo kaip miniatiūros meistras, jo kvintetai dviem smuikams, altui, violančelei ir fortepijonui buvo šio žanro pirmieji pavyzdžiai lietuvių muzikoje, o visą kūrybą vainikavo stambios formos kūriniai, tarp kurių – 4 koncertai fortepijonui ir orkestrui. (Plačiau skaitykite ČIA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagrindiniai konkurso rėmėjai:

 

Organizatoriai:

 

Konkurso biuras:

 

Natų knygynas

Totorių g. 20 Vilnius LT01101

info@ipmc.lt

 

 

Darbo laikas:

Pirmadieniais - penktadieniais 10 - 18 val.

Šestadieniais 11 -14 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Facebook - Black Circle

Vygintas Gasparavičius

konkurso direktorius

Tel. (+370 5) 249 6116

vygintas@natos.lt

Jolanta Kundrotaitė                     bendrieji klausimai

Tel. (+370 5) 249 61 71

info@ipmc.lt

Orinta Budnikaitė

konkurso programos klausimai

Tel. (+370 5) 249 61 71

info@ipmc.lt

Eugenijus Butvydas

elektroninė registracija ir mokėjimai

(+370 5) 250 6117

info@ipmc.lt

 

 

Jonas Butvydas

apgyvendinimo, kelionių, vizų klausimai

(+370 5) 250 6117

menuturas@lektuvu.lt

bottom of page