Registracija į konkursą baigiasi 2018 m. sausio 15 d.
Avo Kuyumjian (Austrija)
Avo Kuyumjian gimė Beirute armėnų šeimoje. Būdamas 12 metų Avo pradėjo savo muzikinę karjerą Muzikos ir Menų universitete Vienoje. Tuo metu jis buvo pats jauniausias studentas fortepijono katedroje. Universitete jis mokėsi pas Dieter Weber, Noel Flores, Alexander Jenn ir Alica Kezeradze.
Kaip atlikėjo, profesoriaus, meno vadovo Kuyumjian karjera pradėjo vystytis nuo 1981 metų, kai jis laimėjo tarptautinį L. Van Beethoveno konkursą Vienoje. Nuo to laiko jis pasirodė žymiausiose koncertų salėse Europoje, JAV, Kanadoje ir Japonijoje. Avo dalyvavo kaip solistas su žymiais orkestrais visame pasaulyje ir grojo įvairiuose festivaliuose. Jis yra kviečiamas kaip žiuri narys į tarptautinius konkursus bei veda meistriškumo kursus Europoje ir Japonijoje. Profesorius išleido nemažai įrašų, kuriuose atlieka programą su puikiais atlikėjais, daugiausia su ilgalaikiu partneriu Takumi Kubota, bei puikiai demonstruoja savo artistiškumą ir kaip pianistas, ir kaip kamerinio ansamblio muzikantas.
1997 m. fortepijono ir kamerinės muzikos katedroje, Vienos Muzikos ir Menų universitete Avo Kuyumjian buvo paskirtas profesoriumi, kur savo pedagoginę karjerą pradėjo kaip profesoriaus asistentas. Jis iniciatorius ir įkūrėjas tarptautinio J. Haidno kamerinės muzikos konkurso tame pačiame universitete. Nuo 2004 m. yra meno vadovas festivalio “PIANO À ST-URSANNE” (Šveicarija). 2010 m. buvo paskirtas dekanu atlikimo ir orkestruotes studijų Vienos universitete. 2016 m. buvo paskirtas profesoriumi festivalyje “Chapelle Musicale Reine Elisabeth” Belgijoje.
Stasys Vainiūnas
Stasys Vainiūnas (1909-1982) garsus muzikos kūrėjo ir atlikėjo darbais. Kompozitorius priklauso Balio Dvariono ir Antano Račiūno kartai, šių kompozitorių reikšminga kūrybos dalis atsirado dramatiškų istorinių permainų laikotarpiu.
Stasys Vainiūnas kūryboje ypatingą dėmesį skyrė fortepijonui, su šiuo instrumentu susiję reikšmingiausi kūrybiniai laimėjimai. „Mažąja vabzdžių siuita“ kompozitorius išgarsėjo kaip miniatiūros meistras, jo kvintetai dviem smuikams, altui, violančelei ir fortepijonui buvo šio žanro pirmieji pavyzdžiai lietuvių muzikoje, o visą kūrybą vainikavo stambios formos kūriniai, tarp kurių – 4 koncertai fortepijonui ir orkestrui. (Plačiau skaitykite ČIA)