top of page
sale03_edited_edited.jpg

Tarptautinio Virgilijaus Noreikos vardo dainininkų konkurso

VERTINIMO KOMISIJA 2017

 

Marjana Lipovšek (Slovenia)

 

Marjana gimė Slovėnijos sostinėje Liublianoje. Kompozitoriaus dukra nuo mažų dienų mokėsi groti fortepijonu bei muzikos teorijos pagrindų. Po studijų baigimo Marjana prisijungė prie Vienos Operos Teatro ansamblio, tęsdama savo ankstyvąją koncertinę patirtį.

 

Praėjus keturiasdešimtmečiui neįtikėtinos karjeros Marjana atrado savitą stilių vokalinėje muzikoje bei scenos interpretacijoje. Dainuodama didžiausiose pasaulio scenose ji virpina klausytojų širdys su tokiu repertuaru kaip R. Štrauso „Rožės kavalierius“ (Oktavian vaidmuo), V. A. Mocarto „Visos jos tokios“ (Dorabellos vaidmuo), Musorgskio „Borisas Godunovas“ (Marinos vaidmuo), Dž. Verdžio „Maskaradas“ (Ulrikos vaidmuo).

Dainininkės pirmasis Dalilos vaidmuo S. Sanso operoje „Samsonas ir Dalila“ su Brengzeno festivaliu sulaukė didžiulio pasisiekimo, kuris buvo pakartotas Berlyne, Vienos Operos Teatre bei Operoje Bastille Paryžiuje. Didžiausios pasaulio sostinės kvietė Marjaną - ji dainavo pagrindinius vaidmenys daugelio pasaulio didžiosiose scenose. Didžiausias operų repertuaras sudaro R. Štrauso ir R. Vagnerio. Ji atliko Die Amme, Klytämnestra, Gaea, Brangäne, Fricka, Waltraute, Erda vaidmenys, G. Verdžio - Azucena/Trubadūras, Amneris/Aida, and Mrs. Quickly/Falstafas, P. Čaikovskio Mariboro grafiene „Pikų damos“ operoje. Taip pat koncertavo Miunicho valstybinėje operoje, Milano La Scaloje, kartu su Hamburgo Valstybiniu Operos Teatru.

Marjan taip pat jautė didžiulę aistrą G. Malerio kūrybai bei F. Martino ir 1996 m. ji buvo apdovanota auksiniu medaliu už G. Malerio atlikimą ir taip pat jos F. Martino „Korneto“ įrašas laimėjo Grand Prix'ą.

Marjana veda meistriškumo kursus jauniesiems menininkams ne tik Austrijoje bet ir visoje Europoje. 2010 m. ji vadovavo jaunųjų dainininkų projektu Zalcburgo festivalyje.

 

Marjana mėgaujasi savo garsiais koncertais bei įrašais, jos repertuarą apima nuo J. S. Bacho iki šiuolaikinės muzikos ir dalyvauja su geriausiais pasaulio orkestrais įskaitant Berlyno Filharmonijos Orkestras, Vienos, Miunicho, Niujorko, Dresdeno, Filadelfijos orkestru, Londono simfoniniu orkestru, dirbo kartu su žymiais dirigentais - C. Abbado, B. Barenboim, S. Bychkov, M. W. Chung, A. Davis, Ch. von Dohnányi, B. Haitink, N. Harnoncourt, J. Levine, L. Maazel, Z. Mehta, R. Muti, K. Nagano, G. Sinopoli Europoje, Amerikoje, Japonijoje.

   

Į Lipovšeks diskografiją taip pat įeina Marinos vaidmuo iš operos „Borisas Godunovas“ ir Marfos vaidmuo - „Khovanshchina“ diriguojant Claudio Abbado, taip pat įrašytos operos: „Orfėjas ir Euridikė“ diriguojant Leopoldui Hageriui,„Sesuo Andželika“/ dirigentas Džiuzepe Patanis, „Jonas ir Gretė“/ dirigentas Jeffrey Tate, „Reino Auksas“ ir „Dievų mirtis“ / dirigentas Bernardui Haitinkui, „Moteris be šešėlio“ ir „Falstafas“ / dirigentas Džordžas Solti. J. S. Bacho „Passions“ kartu su dainininku Peter Schreier.

   

Marjana veda meistriškumo kursus jauniesiems menininkams ne tik Austrijoje bet ir visoje Europoje. 2010 m. ji vadovavo jaunųjų dainininkų projektu Zalcburgo festivalyje.

 

 

 

Organisers:

Lithuanian Academy of Music Theatre

PI Natų knygynas

  • Facebook - Black Circle
bottom of page